Felsőtárkány önkormányzata 320 millió forintot nyert a TOP Plusz programból a Szikla-forrás rehabilitációjára és tóparti fejlesztésekre. A forrás rehabilitációja mellett a klímavédelmi szempontból is fontos Felső- és Alsó tó vízmegtartóképességének javítása is megvalósul a több 100 milliós fejlesztéssel.– árulta el portálunknak dr. Juhász Attila Simon polgármester. Hozzátette, a jó vízű forrásból a helyiek rendszeresen visznek vizet, a rehabilitáció célja a balesetveszély megszüntetése, a forrás és a vízkészlet védelme, illetve a könnyebb megközelíthetőség kialakítása. A forrás vizét duzzasztották tóvá, kialakítva ezzel a mostani természeti környezetet. (heol.hu)