Szemét ügy

Az elmúlt hetekben több mint 27 tonna szeméttől kellett megtisztítani Egert, ami sokmilliós költséget jelentett az önkormányzatnak. Az illegális hulladék továbbra is visszatérő és súlyos problémát okoz a városban, különösen a Béke utca és a Szala városrész környékén. Az egri önkormányzat tájékoztatása szerint a hulladék elszállítása és a területek rendbetétele milliós terhet ró az önkormányzatra, miközben a szabályos hulladékelhelyezés feltételei mindenki számára biztosítottak. Kiemelték, hogy az elmúlt hetekben éppen a különösen problémás Béke utcát és a Szala városrészt mentesítette a Városgondozás Eger Kft.  Hozzátették, az illegális hulladéklerakás és a közterületi szemetelés jelensége továbbra is visszatérő kihívást jelent a város számára, a mentesítésre fordított jelentős összegek elvonják az anyagi forrásokat a közösségi fejlesztésektől és a városüzemeltetés egyéb prioritásaitól.