Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás

Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás – mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától. Sulyok Tamás az akkor rendelkezésre álló adatok szerint a választópolgárok 77,8 százaléka járult az urnákhoz. A rekordmagas részvétel kétségbevonhatatlanul igazolja a magyarországi demokrácia erőteljes működését. Az államfő kitért arra, hogy a végleges eredményekre még várni kell, vasárnap csak előzetes eredmények várhatók; az alaptörvény értelmében a köztársasági elnöknek a választás napját követő 30 napon belül kell összehívnia az Országgyűlés alakuló ülését, és ekkor kell javaslatot tennie a miniszterelnök személyére is. Heves Vármegye mindhárom választókerületében a választásra jogosultak több, mint 75%-a járult az uránkhoz.