Nem veszi át a Cifrakapu utcát a városvezetés

Április végére befejeződött a Cifrakapu utca aszfaltozása, ezzel lezárultak az útszélesítési és rekonstrukciós munkák a városrészben. A beruházás azonban több helyi lakos szerint sem sikerült kifogástalanul: az interneten az elmúlt napokban számos videó és fotó jelent meg a hullámos útfelületről, valamint a nem megfelelő szintben lévő csatornafedelekről. Vágner Ákos, Eger polgármestere Facebook-oldalán kiemelte, hogy csütörtökön került volna sor a műszaki átadás-átvételre, de a város első embere szerint, az a helyes döntés, hogy a beruházást jelen állapotában nem veszik át. Minden kifogást részletesen rögzíteni kell, a kivitelezőnek és a műszaki ellenőrnek minden felvetésre részletes szakmai választ kell adnia, és nyilatkoznia kell arról is, milyen határidővel és milyen módon történik a hibák javítása.