Megújult a Pyrker téri emlékhely Egerben. Április végén a Városgondozás munkatársai kicserélték a nemzeti színű lobogót, mivel a régi országzászló az időjárás viszontagságai miatt már elhasználódott, így időszerűvé vált a csere. Ugyancsak felújították a tér pihenőpadjait, az oszlopokat újrafestették, valamint a balesetveszélyes lépcsőfokokat is kijavították. Ezek a lépések nemcsak esztétikai szempontból jelentenek előrelépést, hanem hozzájárulnak a köztér rendezettségéhez és igényességéhez is. A Nemzeti Összetartozás Napján június 4-én, csütörtökön 13 órától Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata tart koszorúzással egybekötött megemlékezést. Ugyanitt, a Mi Hazánk Mozgalom egri szervezete június 4-én 16 óra 32 perckor, a Bazilika harangszavával kezdődő kulturális műsorral és ünnepi beszédekkel emlékezik a 104 éve aláírt Trianoni Békediktátumra.