Már telepítik az új térfigyelő kamerákat Egerben

Új térfigyelő kamerák kihelyezésével folytatódik Eger közbiztonsági fejlesztése: a Sertekapu út és a Tizeshonvéd utca kereszteződésében már megkezdődött a rendszer bővítése. A  jelenlegi beruházás első ütemében összesen 33 új térfigyelő kamerát telepítenek 15 helyszínre városszerte-adta hírül közösségi oldalán a polgármester. A Sertekapu környékén három új eszköz segíti majd a közterületi rend fenntartását. A fejlesztés az önkormányzat idei februárban elfogadott közbiztonsági csomagjának része. Ennek keretében a város 20 millió forintos támogatást biztosít a rendőrség számára, emellett a polgárőr szervezetek munkáját további 7,5 millió forinttal segítik. A városvezetés szerint a cél hosszú távon egy nyugodtabb és biztonságosabb Eger kialakítása, amelynek érdekében a fejlesztések fokozatosan, több ütemben valósulnak meg.