Együttműködési megállapodást kötött az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és a Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete. A közös munka célja a pedagógusképzés, a pedagógus-továbbképzés, valamint a köznevelést és a felsőoktatást érintő szakmai együttműködések erősítése.
Az egyetem számára minden együttműködés fontos, de különösen értékesek azok, amelyek a pedagógusképzéshez kapcsolódnak – fogalmazott Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona. Az egyetem rektora kiemelte: a pedagógusképzés az intézmény számára történelmi örökség, hivatás és felelősség egyben. A jelen megállapodás keretet teremt a pedagógusképzés minőségi fejlesztéséhez, karöltve a köznevelés szakembereivel.
Az együttműködés során kiemelt hangsúlyt kap az egyetem által kidolgozott Komplex Alapprogram, amelyet az utóbbi években már több mint 800 hazai iskolában vezettek be és alkalmaznak. A programnak köszönhetően az érintett intézményekben csökkent a lemorzsolódás, és javult a tanulmányi átlag – hangzott el.
A Köznevelési Szakértők Országos Egyesülete egy 1995 óta működő szervezet, amely az ország minden tájáról tömörít szakembereket, alapfeladatai közé pedig a magyar köznevelés támogatása tartozik – fogalmazott Boldizsár Bertalan Gyula, a KÖSZOE elnöke. Mint mondta, az együttműködés során kiemelten kívánják segíteni a gyakorlatorientált pedagógusképzésben részt vevő intézményeket a mentorhálózat kialakításával.
A felek egyetértettek abban, hogy a kor pedagógusainak folyamatosan változó környezetben kell helytállniuk, ezért olyan eszközöket igyekeznek biztosítani, amelyek a köznevelés és a felsőoktatás kapcsolódásán keresztül teremtenek hátteret a minőségi munkához.
Forrás: Eszterházy Károly Katolikus Egyetem