Egyenruhások lepik el az Eszterházy teret május 15-én

Május 15-én, pénteken a kéklámpás hivatásoké lesz a főszerep Egerben. A Líceum előtti Eszterházy téren rendőrök, tűzoltók, mentők, katonák, büntetés-végrehajtási szakemberek és katasztrófavédők mutatkoznak be a közönségnek – írta meg az Egerhírek. A rendezvény célja, hogy az érdeklődők közelebbről is megismerhessék azokat, akik nap mint nap a lakosság biztonságáért, védelméért és segítéséért dolgoznak. A 9:00-13:00 óra közötti programok között szerepel kutyás- vagy, drónnal kísért támogató kommandós bemutató. De láthatunk tömeges baleseti mentést, önvédelmi bemutatót és lesz airsoft lövészet is.  A rendezvény nemcsak látványos, hanem kifejezetten családbarát is lesz: gyermekprogramokkal, interaktív feladatokkal, kvízekkel és különböző eszközök kipróbálásával is készülnek a szervezők.  A járműbemutatók sem maradnak el: a helyszínen mentőautó, tűzoltóautó, rendőrautó, rendőrmotor és rabszállító is látható lesz.