Bódis Péter, Eger új országgyűlési képviselője

Több mint 54 százalékkal győzött dr. Bódis Péter a TISZTA párt képviselője az Eger központú Heves Vármegye 1-es választókerületében a 2026-os országgyűlési választáson, közel tízezer szavazattal előzve meg a Fidesz- KDNP jelöltjét, Dr Pajtók Gábort.  A csaknem teljes feldolgozottság mellett az eredmények: dr. Bódis Péter a TISZA képviseletében 32 082 szavazatot kapott, dr. Pajtók Gáborra Fidesz–KDNP jelöltjére 22 266 szavazat érkezett, dr. Pápai Ákos a Mi Hazánk képviselője pedig 3 266 szavazatot kapott.  A választás napján végig erős aktivitás volt tapasztalható a szavazók részéről. Heves Vármegye 1-es választókerületében a részvétel meghaladta a 80 százalékot, ami kiemelkedően magasnak számít.

Bódis Péter a TISZA új, egri képviselője még a választás éjszakáján videóban tájékoztatta a választókat arról, hogy Pajtók Gábor gratulált neki. A videóban megköszönte mindenki segítségét, támogatását és kijelentette, hogy mindenkit képviselni fog és a következő 4 évben azért dolgozik, hogy meghálálja a szavazók bizalmát.