Új szakaszba lépett az egri elkerülő út előkészítése. Az Építési és Közlekedési Minisztérium és Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata közötti egyeztetések eredményeként a város által megfogalmazott helyi igények a tervezési feladat részévé válnak – derült ki szerdán az egri Városházán tartott sajtótájékoztatón. Megszületett a kormányzati döntés a nyomvonal továbbtervezésére, és még ebben a hónapban megjelenik az engedélyezési és kivitelezési tervekre szóló közbeszerzés. Ez magában foglalja a korábban már elfogadott mintegy 17 km-nyi nyomvonal és további, közel 10 kilométeres szakaszon önkormányzati igényű útfelújításokat. Mint elhangzott: az elkerülő a funkcióját úgy tudja igazán betölteni, ha nemcsak az tudja elkerülni Eger belvárosát, aki egyébként is csak átutazott volna a térségen, hanem a város északi és déli részén élő lakosság is használhatja azt közlekedése megkönnyítésére. Ezeket az igényeket figyelembe véve rögzítettek még egy 5 elemből álló beruházási lépést, mely tartalmazza: a Tárkányi út teljes felújítását, a nyugati elkerülő szakaszt, a Donát út kétszer 1 sávossá bővítését, és az elkerülőhöz való becsatlakoztatását, a Kistályai út teljes felújítását, a Sas úti vasúti átjáró helyett egy különszintű átvezetés létrehozását a Kertész utcára csatlakozva.