A helyi igények is bekerülnek az egri elkerülő út tervezésébe

Új szakaszba lépett az egri elkerülő út előkészítése. Az Építési és Közlekedési Minisztérium és Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata közötti egyeztetések eredményeként a város által megfogalmazott helyi igények a tervezési feladat részévé válnak – derült ki szerdán az egri Városházán tartott sajtótájékoztatón. Megszületett a kormányzati döntés a nyomvonal továbbtervezésére, és még ebben a hónapban megjelenik az engedélyezési és kivitelezési tervekre szóló közbeszerzés. Ez magában foglalja a korábban már elfogadott mintegy 17 km-nyi nyomvonal és  további, közel 10 kilométeres szakaszon önkormányzati igényű útfelújításokat. Mint elhangzott: az elkerülő a funkcióját úgy tudja igazán betölteni, ha nemcsak az tudja elkerülni Eger belvárosát, aki egyébként is csak átutazott volna a térségen, hanem a város északi és déli részén élő lakosság is használhatja azt közlekedése megkönnyítésére. Ezeket az igényeket figyelembe véve rögzítettek még egy 5 elemből álló beruházási lépést, mely tartalmazza: a Tárkányi út teljes felújítását, a nyugati elkerülő szakaszt, a Donát út kétszer 1 sávossá bővítését, és az elkerülőhöz való becsatlakoztatását, a Kistályai út teljes felújítását, a Sas úti vasúti átjáró helyett egy különszintű átvezetés létrehozását a Kertész utcára csatlakozva.