A fényviszonyokhoz igazítják a közvilágítást Egerben

Többen jelezték különböző fórumokon, hogy az egri Érsekkertben már a délutáni órákban is világítanak a lámpák. Jelenleg a közvilágítás kapcsolása – a nyári és téli időszakokhoz igazodva – kézi beállítással történik. Ez azt jelenti, hogy időszakonként, nagyjából kéthetente állítják át a rendszert, ami időnként okozhat eltérést a valós fényviszonyokhoz képest. Vágner Ákos, Eger polgármestere szerdán közzétett posztjában leírta, éppen ezért dolgoznak azon, hogy korszerűbb, alkonykapcsolós megoldásra álljanak át, amely automatikusan a fényviszonyokhoz igazítja a világítást – így nem emberi beavatkozástól függ majd, mikor kapcsolnak fel a lámpák.  A belvárosban mintegy 800 darab, önkormányzati fenntartású lámpatest működik, ezért a rendszer átalakítása komoly előkészítést és költséghatékonysági vizsgálatot igényel – tette hozzá Eger első embere.