A Bornemissza kadétjainak áldozatos munkájával újult meg a Hősök temetője

Tardon, a Hősök temetőjében, több év kitartó munkájának eredményeként, mára egy rendezett, méltó emlékpark várja az oda látogatókat. A felújítási és gondozási munkálatok 2022 tavaszán kezdődtek, és azóta folyamatos alakítás és hozzáadott érték, munka és elhivatottság formálta a területet.

A kezdeti munkálatok során egy új lépcsősor és feljáró készült a sírok megközelítésének megkönnyítésére. A  Heves Vármegyei SZC Bornemissza Gergely Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium kadétjai, valamint szakmát tanuló diákjai (asztalos, karosszérialakatos, kőműves) és szakoktatói összefogásában folyt a felújítás.

A fejlesztések következő állomásaként információs tábla került kihelyezésre, amely segíti az emlékhely történetének és jelentőségének megismerését. A korábbi, hajópadlóból készült keresztek helyét később faragott kopjafák vették át, amelyek még méltóbb megjelenést biztosítanak a hősök nyughelyének.

A munkák ezt követően a temető környezetének rendezésével folytatódtak. Előbb a frontoldalon épült kerítésszakasz, majd a végső ütemben elkészült az oldalsó és hátsó részek körbekerítése is. A fejlesztés részeként egy új bejárati kapu is helyet kapott, amely egységes, rendezett arculatot ad az emlékparknak.

A több éves munka eredményeként mára egy  olyan emlékhely jött létre Tardon, amely méltó módon őrzi a Székely Hadosztály hőseinek emlékét, és egyben példát mutat összefogásból, hazafias nevelésből és közösségi szerepvállalásból is.

Köszönet a technikus kadét fiataloknak, oktatóiknak, Tard Község Polgármesteri Hivatalának és az SBS Kft.-nek.

Az emlékpark ünnepélyes avatása 2026. május 21-én, a Honvédelem Napján lesz.