2 milliárd forint a zöldebb, élhetőbb Egerért

Eger közel 2 milliárd forintos támogatásra pályázott a KEHOP Plusz „Zöld–kék infrastruktúra fejlesztések településeken” programban. A cél,  hogy a város felkészültebben reagáljon a szélsőséges időjárásra, és hosszú távon élhetőbb környezet megteremtése. Az önkormányzat tájékoztatásából kiderül: a projekt keretében a betonárkok helyett a csapdékvizet helyben tartják és hasznosítják. Ennek részeként esőkertek, fásított területek és vízáteresztő felületek jelenhetnek meg több városrészben – a Berva-völgyben, a Szala térségében és a belváros több pontján is.  A fejlesztés hozzájárul a villámárvizek csökkentéséhez, a nyári hőterhelés mérsékléséhez, és ahhoz, hogy Eger még zöldebb, még élhetőbb város legyen.